Ünlü aktör Tobias Menzies’den Gazze mesajı

İngiliz Kraliyet Ailesini anlatan “The Crown” dizisinde, Kraliçe Elizabeth’in eşi Kral Philip’i canlandıran Emmy ödüllü İngiliz aktör Tobias Menzies, Gazze’deki durumun “yürek parçalayıcı” olduğunu belirterek, İsrail’in saldırılarında öldürülenlerin görüntülerini izlemenin kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Dünyaca ünlü “Game of Thrones” ve “The Crown” dizilerindeki oyunculuğuyla akıllara kazınan Emmy ödüllü İngiliz aktör Menzies, Gazze halkına mesaj verdi. İngiltere’nin başkenti Londra’da cumartesi günü sağlık çalışanlarının Filistin için düzenlediği “sessiz yürüyüş”e katılan Menzies, Gazze’de hayatını kaybeden sağlık görevlileriyle dayanışma sergilemek amacıyla bu eylemde yer aldığını belirtti.

Menzies, sessiz yürüyüşe çok büyük katılım olduğuna işaret ederek “Bu, benim için çok değerli bir şey. Son yıllarda ‘Filistinlilere Tıbbi Yardım (Medical Aid for Palestinians)’ adlı hayır kurumu için bazı çalışmalar yaptım ve geçen şubatta Batı Şeria’ya gittim. İşgal altındaki topraklarda bulunan tıp uzmanlarının yaptığı çalışmaları destekledim.” ifadesini kullandı.

İngiliz oyuncu Menzies, “Filistin’e desteğini açıklayan ünlü isimlere sansür uygulandığı gündeme geldi. Bugün buradaki yürüyüşe katılarak, size sansür uygulanmasından korkmuyor musunuz?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Tüm bunların kişisel bir karar olduğunu düşünüyorum. Bence politik olarak çok hararetli bir dönemden geçiyoruz. (Sansür ortamında Filistin’in) Yanında olmak zor bir şey ama çatışmaların nasıl yürütüldüğüne dair temel uluslararası hukukla ilgili konuların vurgulanması ve sürdürülmesinin gerçekten önemli olduğunu çok net şekilde hissediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x