İsrail askerleri Filistinlileri alıkoyuyor! Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde sağlık hizmetleri tamamen durdu

İsrail ordusunun baskın düzenlediği Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesi’nde sağlık hizmetlerinin tümüyle durduğu bildirildi.

İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ KATLİAMI DEVAM EDİYOR

Gazze Şeridi’nde 1 aydan fazla süredir katliam gerçekleştiren İsrail ordusu, kadın, çocuk ve yaşlı ayrımı yapmadan masum sivilleri hedef almaya devam ediyor. İsrail Gazze’deki hastaneleri de vururken, bölgede yaşanan son gelişme endişeleri artırdı

ŞİFA HASTANESİ’NDE SAĞLIK HİZMETLERİ TÜMÜYLE DURDU

Şifa Hastanesi’nden güvenlik gerekçesiyle adını açıklamak istemeyen bir kaynak, İsrail ordusunun, Şifa Hastanesi’ne sığınan Filistinlileri içeride alıkoyduğunu söyledi. İsrail ordusunun baskınına uğrayan Şifa Hastanesi’ndeki sağlık hizmetlerinin tümüyle durduğunu aktaran kaynak, “Hizmetlerin durması nedeniyle yüzlerce hasta ve yaralının hayati tehlikesi söz konusu. Nitekim insanların yaraları çürümeye başladı, bu da salgın hastalıklara yol açabilir.” dedi.

İSRAİL ASKERLERİ, FİLİSTİNLİLERİ HASTANEDE ALIKOYUYOR

İsrail askerlerinin buraya sığınan Filistinlileri binalarda alıkoymaya devam ettiğini ve Şifa Hastanesi’ne giriş çıkışları engellediğini aktaran kaynak, İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi diyaliz bölümünde konuşlandığı ve diğer bölümleri de kuşatma altına aldığını ifade etti. Filistinli kaynaklar, Şifa Hastanesi’ndeki durumun son derece trajik olduğuna işaret etti.

İSRAİL ORDUSU, ŞİFA HASTANESİ’NE BASKIN DÜZENLEMİŞTİ

İsrail ordusu, bu sabah Gazze’de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesi’ne baskın düzenlemişti. Baskının ardından İsrail Ordu Radyosu, Şifa Hastanesi’nde İsrailli esirlerin bulunduğuna dair bir belirtiye rastlanmadığını duyurmuştu.

İsrail ordusu Şifa Hastanesi’ne baskın düzenlemişti.

NETANYAHU ŞİFA HASTANESİ’NE YAPILAN BASKINLA ÖVÜNDÜ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde “ulaşamayacakları yer olmadığını” ileri sürerek, yüzlerce yaralı ve yerinden edilmiş Filistinlilerin bulunduğu Şifa Hastanesi’ne yapılan baskınla övündü. Başbakanlık Basın Ofisi’nden yayımlanan görüntülerde Netanyahu, Gazze Şeridi’nde “ulaşamayacakları yer olmadığını” öne sürerek, şunları söyledi: “Gazze’yi istila edemeyeceğimizi söylediklerini hatırlıyor musunuz? İstila ettik. Gazze şehrinin kenar mahallelerine ulaşamayacağımızı söylediler, ulaştık. Şifa Hastanesi’ne giremeyeceğimizi söylediler, içeri girdik.”

“İSRAİL, ŞİFA HASTANESİ’NDE KATLİAM YAPABİLİR”

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, İsrail ordusunun baskın düzenlediği Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde katliam gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu. Keyle, “İşgal ordusunun Şifa Hastanesi’ni basması insanlığa karşı suçtur.” ifadelerini kullandı.

HAMAS: ŞİFA HASTANESİ’NDE SİLAH İDDİASI KOMİK BİR TİYATRO OYUNU

Hamas, İsrail ordusunun, sabah saatlerinde baskın düzenlediği Gazze’nin batısındaki Şifa Hastanesi’nde silah bulduğunu iddia etmesini “komik bir tiyatro oyunu” olarak niteledi. İsrail’in Şifa Hastanesi’nde silah ve teçhizat bulunduğunu iddia etmesinin, “Gazze’de sağlık sektörünü yok etmeye yönelik suçunu meşrulaştırmaya çalıştığı yalanların ve ucuz propagandanın devamından başka bir şey olmadığı” belirtildi. Bu iddiaların İsrail’in Rantisi Çocuk Hastanesi’ne baskın sırasında yaptığı içi boş propagandanın benzeri olduğu kaydedilen açıklamada, İsrail’in bir yere silah yerleştirerek, artık kimseyi kandıramadığı komik bir tiyatro oyunu kurguladığı aktarıldı.

ŞİFA HASTANESİ’NİN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ VURULMUŞTU

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde karadan kuşattığı Şifa Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesini hedef aldı. Saldırıda hastane büyük zarar görmüştü.

Kaynak: AA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x