Edirne’de dikiş nakış kursuna katılan kadınlar, el becerilerini geliştirerek istedikleri model kıyafetleri kendileri için dikiyor. Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki Sosyal Dayanışma Merkezinde (SODAM) el becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimlere kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor. Kursa katılarak el becerilerini geliştiren kadınların birçoğu dergilerden modayı takip ederek kendi kıyafetlerini dikiyor. Ev hanımı Gülay Dayan, kurs sayesinde birçok kıyafeti dikecek duruma geldiğini belirtti. Kursiyerler, kendi ihtiyaçlarını karşılamak için diktikleri kıyafetleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.