CHP listeyi 8 dakika geç teslim etti, başvuru kabul edilmedi

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde mevcut belediye başkanı ve CHP’nin belediye başkanı adayı Zeki Bilgin ile meclis üyeleri aday listesi, süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle ilçe seçim kurulu tarafından kabul edilmedi.

AA’nın aktardığı bilgilere göre Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu, bazı siyasi parti temsilcilerinin, “CHP’nin belediye başkanı ve meclis üyesi adayları listesinin süresinde teslim edilmemesi nedeniyle reddedilmesi” talebiyle toplandı. Toplantıda yapılan oylama sonucu CHP’nin aday listesinin süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle kabul edilmemesine karar verildi.

Mevcut belediye başkanı ve CHP’nin belediye başkanı adayı olan Zeki Bilgin ile meclis üyesi adaylarının yer aldığı listenin dün saat 17.00’a kadar teslim edilmesi gerekirken saat 17.08’de teslim tutanağına geçirildiği öğrenildi.

Kararla ilgili İl Seçim Kuruluna itiraz edilebileceği belirtildi.

SARUHANLI’DA GEÇEN SEÇİMLERDE NE OLDU?

Manisa Saruhanlı’da 2019 yerel seçimlerinde CHP yüzde 55,9 ile kazanmıştı. İYİ Parti ile MHP aday çıkarmamış, AK Parti ise yüzde 42,3 oy almıştı.

İlçede 14 Mayıs 2023 seçimlerinde ise CHP yüzde 33, AK Parti yüzde 32, İYİ Parti yüzde 11, MHP yüzde 10, Yeşil Sol Parti yüzde 7,25 oy oranına ulaşmıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda ise Erdoğan yüzde 52,1 oy alırken, Kılıçdaroğlu yüzde 47,8 oy almıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x